Poslední Rohlové.

Začnu od počátku, tedy vlastně od konce. Zajímavé, genealogie je vlastně detektivka naruby. Rozuzlení je jasné jak polední obloha, ovšem začátek se utápí v ranních mlhách a před svítání se nějak ne a ne dostat.

Jmenuji sej Jiří Rohla a narodil jsem se prvého roku let, jimž se říká zlatá šedesátá, mému otci Jiřímu Rohlovi a matce Libuši rozené Lodlové, jak jsem již uvedl na titulní straně tohoto webu. Jsem prvorozený syn. Roku 1966 se mým rodičům narodil další syn, kterému dali jméno Pavel. Bohužel, ten již po půl roce umírá. “Naši” se však přece jen rozhodli nenechat mě coby jedináčka a roku 1968 přivedli na svět moji sestru Ivanu. Tak tedy od konce. A vlastně ani od konce nezačnu, protože konec rodu Rohlů (alespoň těch petrovických) je moje maličkost a dále můj syn Jiří a snad to tím neskončí. Jelikož jsme však žijící osoby, zmíním nás jen okrajově, abych se nedostal do střetu se zákonem na ochranu osobnosti :-).

Na svět jsem přišel v porodnici okresního města Rakovníka. Dětství jsem prožil v domě mého děda Jaroslava Lodla, otce mé matky. Tento dům vlastně postavil můj praděd Antonín Lodl, kovář. V jižní části vybudoval chlév, uprostřed dvě obytné místnosti a v severní části rozlehlou klenutou kovárnu. A tuto kovárnu si právě přestavěl můj otec na další obytné místnosti a na severní štítovou stranu přistavěl malou verandu. Takto přebudovaný dům si pamatuji po celé mé dětství.

Mým životem se zde nebudu zabývat. Jistě bych nebyl objektivní. To ať učiní jiní a pevně doufám, že až po té, co odejdu z tohoto světa, pokud vůbec. Ale říká se, nikdy neříkej nikdy. A tak vám tímto nechám alespoň malou naději.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Cresta Social Messenger