Petrovičtí hasiči, foto z roku 1936

Tak jsem se přece jen dopátral i jmen petrovických hasičů na fotografii, pořízené u příležitosti výročí založení spolku dobrovolných hasičů v Petrovicích u Rakovníka roku 1936, uvedené v kronice sepsané zdejším panem učitelem Fraňkem.

Na snímku především poznám mého děda Jaroslava Lodla (z pohledu pozorovatele vpravo ležící muž s trubkou). Další jména jsem nalezl na fotografii, kterou jsem kdysi pořídil mé mamince a ona si na ni jména dopsala. Ovšem ona je neměla očíslované a tak nevím, zda jsem především prvních sedm jmen přiřadil správně.

Nahoře z leva:

1 – Kladišovský (jméno neuvedeno), 2 – Pastor Antonín, 3 – Jirásek Antonín, 4 – Hejda (z kouta, jméno neuvedeno), 5 – Přibyl Václav, 6 – Ransdorf Jaroslav, 7 – Elznic Bohuslav

Uprostřed z leva:

8 – Franče Adolf, 9 – Zachariáš Karel, 10 – Zachariáš Josef, 11 – Bureš Jarolím, 12 – Beneš František, 13 – Palkoska Jaroslav, 14 – Elznic František, 15 – Herold Jarolím, 16 – Lederer Karel

Ležící z leva:

17 – Jogl Václav, 18 – Lodl Jaroslav.

Budu rád za každou informaci k této fotografii, zejména pokud naleznete nějakou nesrovnalost, například porovnáním s vašimi vlastními fotografiemi.

Nedávno mi přišla mailem další jména. Jsou uvedena v boržurce z r.2006 ku setkání hasičů Petrovic ČR. Je to trochu jiný seznam. Bohužel nevím, kdo ho sestavoval, ale rád bych se dozvěděl, kde je pravda:

Kladišovský, Pastor, Fišer
Cír V., Hejda, Přibil, Ransdorf J.
Elznic, Herold, Franče, Zachariáš J., Bureš, Beneš, Palkoska, Elznic, Lederer
Jogl, Lodl

Napsat komentář