Užitečné genealogické odkazy

Pro své genealogické bádání dnes už v podstatě využívám pouze internet. A tak se s vámi podělím o pár užitečných odkazů, na které jsem při svém “brouzdání po netu” nalezl.

V první řadě je to web České genealogické a heraldické společnosti v Praze, ale dnes už snad nejen v Praze. Jsem jejím členem, i když musím přiznat, že ne příliš pilným. Pořádají různé kurzy zaměřené na začínající, ale i pokročilé rodopisce. Vydávají užitečné publikace, čítanky, slovníky apod. Na těchto stránkách asi nejvíce využívám odkazy na oblastní archivy. Jsou velmi přehledně vyrobeny formou mapy.

Dalším odkazem, kam se chodím radit, pokud mám problém s mou genealogickou aplikací, tedy Legacy Family Tree, jsou stránky české komunity – uživatelů tohoto pěkného programu. Nebo přímo originální stránky tvůrců aplikace.

Tato aplikace je úzce spojená s webem FamilySearch, kterou využívá jako prezentační nadstavbu na internetu. Ano, jsou to stránky mormonské církve Svatých posledních dnů Ježíše Krista. Jejich nástrojů také využívám k prezentaci mého rodokmenu.

Zatím stačí. Pokud v budoucnu narazím na nějakou zajímavou stránku, určitě si ji nenechám jen pro sebe.