Před hostincem.

A je tu další žádost o pomoc, i když si myslím, že s touto fotografií mi už asi nikdo nepomůže. Přesto doufám, že někdo má ve svých albech nějaké zasuté obrázky, na nichž by bylo možno někoho z mé fotografie poznat. Ovšem nesmí to být obrázek anonymní. Takových mám plno. Nevyhazuji je, protože naděje, že na nich někdo někoho pozná, umírá poslední.

Na fotografii jsou petrovičtí občané před hostincem č. 15 Josefa Vecky. Kdo ten dům nezná, přikládám ještě níže obrázek z dnešní doby.

Nad jednotlivými postavami jsou čísla a tito lidé už jsou identifikováni. (viz seznam níže). Ostatní čekají na rozluštění.

Seznam očíslovaných postaviček

 1. Terezie Lodlová, rozená Vecková
 2. Šíma
 3. Diepold, truhlář
 4. Hubr
 5. Vecka Josef
 6. Vecka Cyril
 7. Vecková
 8. Kochlefl
 9. Herink Josef č. 93 – otec Růženy Herinkové
 10. Herinková
 11. Milerová č. 2
 12. Kladišovský Václav
 13. Švácha Václav (nebo Růžička?)
 14. Růžičková
 15. Kindl – tesař č. 95 (Antonín Kühnel)
 16. Megrle
 17. Titlbachová (Matějčková)

Seznam jsem dostal společně s fotografií. Za správnost tedy nemohu ručit, až na jednu osobu. Tesař Kindl z obrázku je dědeček z matčiny strany mé babičky Hejdové, o které zde píši v jiném článku. Správně se jmenoval Antonín Kühnel a pocházel ze Žďárů u Rakovníka. Mám jeho další dva obrázky a od svých příbuzných vím, že je to on.

Terezie Lodlová, rozená Vecková pak je maminka mého dědy Jaroslava Lodla. Podobu ovšem neznám.

Pokud případný čtenář má stejnou fotografii s lepším popisem než já, případně někoho pozná na základě jiné své fotky, prosím o kontakt a předem děkuji.

A ještě slíbený obrázek onoho hostince č. 15 z dnešní doby:

Poznáte ho?


Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *