Přechod na MyHeritage

Loni (přesněji v roce 2020) jsem podlehl módě a předplatil si základní verzi webové aplikace MyHeritage (uvádím to i v rubrice Užitečné genealogické odkazy). Tudíž jsem také samozřejmě hned nainstaloval jejich desktopovou aplikaci Family Tree Builder. Pravda aplikace Legacy Family Tree, kterou jsem používal po mnoho let předtím, mně sice dost vyhovovala, ale nepodporovala unicode a substituce fontů v registrech zase nabourávala tisk některých souborů PDF. Tak jsem udělal radikální řez a uvidíme.

Poprvé mě to napadlo, když společnost MyHeritage Ltd. Corporation koupila tvůrce programu Legacy Family Tree, společnost Millenia Corporation. Ale dlouho jsem odolával, už kvůli tomu, že slibovali vytvořit aplikaci pro transport dat z Legacy do Builderu. Ovšem, jak se říká, sliby – chyby. A tak jsem data převedl pomocí formátu GedCom a modlil se, že budou v obou programech pochopena. Myslím, že se to celkem podařilo a tak se můžete na MyHeritage na můj rodokmen podívat. Samozřejmě pokud máte registraci.

Teď mě ještě čeká asi dlouhá cesta porovnávání dat v obou programech, Tak mi držte palce, protože času je málo, i když dnes v covidové době jsme ponejvíce doma. Ale práce je stále dost, a tak se k počítači člověk dostane až večer, kdy už je ospalý a myšlenky utíkají neznámo kam.Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *